Recenzia sviečok Heart & Home od pána Mlynarčíka

V prvom rade chcem poďakovať za účasť na testovaní sviečok Heart&Home. Sú to veľmi kvalitné a značkové sviečky. Mal som možnosť testovať práve 2 sviečky, jedna bola s vôňou Levanduľa a šalvia a druhá bola Štedrý večer.
 
 
Začnem Levanduľou a šalviou. Jej vôňa vytvorila veľmi špecifické prostredie, ktoré pripomína grécke trhovisko, plné levandule. Keď som si ju zapálil, bolo asi druhého novembra, a tak som si pripomenul letnú pohodu pri spoznávaní prímorskej krajiny a večernú prechádzku pri zálive. Levanduľa s nádychom šalvie je typická pre kľudnú domácnosť a po jej zapálení upadnete do zákutí leta a dovolenky, ako som už spomínal. Je to typ sviečky, ktorý si môžeme zapáliť hocikedy a najmä cez víkend po skvelom obede, ku káve alebo čaju, na terasu. Na druhej strane musím povedať, že plní aj menej významnú funkciu, teda nie že by nebola dôležitá, ale prvotne si sviečku kupujeme pre vôňu. Je to práve dekoračná funkcia. Môžeme si sviečku položiť na stôl medzi vázu s kvetmi a rovnako si ju môžeme uložiť aj do poličky, medzi sezónnu výstavku. Keď sviečka dohorí, nemusíme ju odhodiť, ale splní ďalšiu funkciu ako „odkladacia nádoba“.
 

       Keď sviečka dohorí, nemusíme ju odhodiť, ale splní ďalšiu funkciu ako „odkladacia nádoba“.

 
Druhá sviečka, ktorú som testoval bola sviečka s vôňou Štedrý večer. Keď som ju vybral z krabice a otvoril ju, ihneď ma zasiahla neodolateľná vôňa. Vánok, ktorý ma ovial, pripomínal práve štedrý deň, kedy sme spolu so svojimi blízkymi pri vianočnom stromčeku, pri večeri, chystáme sa na vianočnú omšu a keď sa vrátime pred večerou domov, opäť zažívame ten krásny pocit pri otvorení dverí oblamujúci náš nos. Nie je to typická „jablkoškoricovka“, ale vyzdvihnem práve dotyk pomaranča, muškátového oriešku a šalvie, ktorý dopĺňa nezabudnuteľnú atmosféru Vianoc. Častokrát netreba mať túto sviečku ani zapálenú, ale len otvorenú a vôňa sa aj tak dostane do vašich čuchových rozmaznávačov.
 
 
Vianoce pre mňa znamenajú pohodu, svetielka, rodina spolu a preto práve výber tejto varianty, je určite ten najlepší. Určite neoľutujete.