Recenzia sviečok Heart & Home od pani Petry

Keď mi od spoločnosti ALBI bola ponúknutá možnosť otestovať novinky - veľké sviečky britskej značky HEART & HOME, veľmi som sa potešila. Vonné sviečky obľubujem, neviem si predstaviť večer bez teplého mihotavého plamienka. Sú pre mňa zdrojom pokoja, bezpečia, útulnej atmosféry. Na testovanie mi boli poskytnuté 2 sviečky - prvá s vôňou Biely čaj a eukalyptus a druhá s vôňou Bazalka, limetka a mandarínka. Sviečky majú 340 gramov a na prvý pohľad zaujmú svojím krásnym a originálnym dizajnom. Sú vyrobené z prírodného sójového vosku, čo je známkou šetrnosti k prírode a životnému prostrediu. Keď som ich vybalila a prvýkrát ovoňala, hneď som vedela, že to bude „moja šálka kávy“. Obe vône sú totiž ako stvorené na aktuálne letné obdobie, vyžaruje z nich sviežosť, jemnosť a čistota.
 
 

Biely čaj a eukalyptus

Oficiálny popis vône znie: Potešte dušu čarovnou kombináciou čistého bieleho čaju s upokojujúcim eukalyptom – to všetko zahalené do omamnej vône santalového dreva. Za studena ja osobne cítim hlavne čistú, osviežujúcu vôňu bieleho čaju v kombinácii s nejakou bylinkou, ktorú neviem identifikovať, najskôr mi to pripomína mätu. Keď sa sviečka rozhorí a jej vôňa naplní miestnosť, stále jej dominuje biely čaj, no v pozadí cítim teplý podtón, čo bude zrejme santalové drevo, ktoré sa uvádza v popise vône. Sviečka má silnejšiu intenzitu, krásne prevonia aj väčšiu miestnosť. Vôňa je príjemná, nerušivá a vhodná aj na teplé letné večery. Určite je to zaujímavá kombinácia vôní, ktorá pôsobí jemne a dá sa pri nej zrelaxovať.

 

     Vonné sviečky obľubujem. Sú pre mňa zdrojom pokoja, bezpečia, útulnej atmosféry.

 

Bazalka, limetka a mandarínka

Oficiálny popis vône: Sofistikovaná sviežosť skrytá v tejto energickej zmesi korenistej bazalky a sviežej mandarínky s kvapkou limetky. Za studena je po privoňaní cítiť najmä bazalku, ktorá tvorí základný a najintenzívnejší prvok vône. Hoci ide o korenie, vôňa nepôsobí ťažko alebo nepríjemne. Po zapálení sa k vôni pridajú aj ovocné tóny limetky a mandarínky, ktoré výslednú vôňu nádherne dopĺňajú a zjemňujú. Po miestnosti sa rozvinie jemná a svieža vôňa, ktorá priam vyzýva k oddychu pri čítaní knihy alebo počúvaní dobrej hudby. Sviečka sa svojím zložením podľa mňa hodí na teplé aj chladnejšie obdobie a dotvorí tú správnu domácu pohodu. Kto má rád univerzálne a príjemné arómy, túto kombináciu vôní mu určite odporúčam.

 
 
Ja pri pálení sviečok používam aj prstenec, ktorý zaručí, že vosk sa roztápa rovnomerne po celom obvode sviečky a vzniká tzv. jazierko. Na fotografii je krásne vidieť, že vosk je naozaj kvalitný a sviečka je pri horení pekne zarovnaná. Chcela by som veľmi pekne poďakovať spoločnosti ALBI za poskytnutie sviečok na testovanie a následné spísanie recenzie. Sviečky mi spríjemňujú pokojné letné večery a pri svetle ich plamienka rada relaxujem po náročnom pracovnom dni.