Recenzia sviečok Heart & Home od pani Simony

Sviečky od značky Heart & Home ma veľmi milo potešili hlavne tým, že sú vyrábané zo 100% sójového vosku a mne ako astmatičke to oveľa viac vyhovuje ako klasický parafínový vosk. Keď sa pozrieme na sviečky z vonku, tak majú veľmi pekné dizajnové sklenené obaly, ktoré ladia s viečkom. A keď sa sviečka vypáli, ostane nám krásne sklo, ktoré môžeme použiť ako zaujímavú dekoráciu do interiéru alebo exteriéru. Vyskúšala som už veľa sviečok a vždy, keď som nejakú dopálila použila som ju napríklad ako vázu na kvety alebo som do nej niečo dala a vyzeralo to veľmi pekne a esteticky. Sme práve v období kedy ku nám prišli tropické horúčavy a vtedy nie moc vyhľadávame spoločnosť sviečok a ďalšieho tepla naviac... No ako náhle slniečko zašlo za obzor, teplota vonku aj dnu bola znesiteľnejšia mohlo sa veselo páliť. Ale, ak ste človek ako ja, ktorý sviečky páli celoročne tak si príde na svoje pretože páliť sviečku a zároveň aj prevonia je to ,,pravé orechové“. A ešte jedná dôležitá vec je samotný knôt. Je veľmi pevný a vôbec sa nerozstrapkáva ako niektoré iné sviečky, kde je nutnosť zastrihnúť aby nám neporiadok z knôtu nepadal do vosku. Tu som tento problém absolútne nemala, za čo dávam veľký palec hore. Negatívum nevidím žiadne ja som bola maximálne spokojná.
 
 
Ale poďme prejsť k samotným vôniam.. Ako prvú som testovala vôňu Citrón Amalfi a za studena mi veľmi pripomínala nejaký citrónový koláčik a v pozadí bolo cítiť vanilku. A keď som si sviečku zapálila, tak moje pocity z vône sa naplnili pretože po zapálení som sa cítila, ako keby som vytiahla koláč z rúry a nie zapálila sviečku. Naozaj krásna autentická vôňa. Veľmi milo ma prekvapilo, že aj keď sviečky majú iba jeden knôt a zdalo by sa, že nemusia rýchlo vytvoriť vonné jazierko, tak opak je pravdou. Ani nie do hodiny bolo krásne jazierko, ktoré mi prevoňalo obývačku, v ktorej som si sviečky zapália. Avšak pri sójových sviečkach platí jedno nepísané pravidlo, že ich netreba dlho páliť lebo sa začne vosk prepaľovať a sviečka nám bude menej voňať, čo samozrejme nechceme.
 

      ...po zapáleni som sa cítila, ako keby som vytiahla koláč z rúry a nie zapálila sviečku. Naozaj krásna autentická vôňa.

 
Na koniec to najlepšie ako sa hovorí, či? Vôňu Riečny kameň som si vybrala na čas kedy bolo príjemne chladno a vôňa sa mohla krásne prejaviť. Je to nádherná svieža pánska vôňa taký ľahký sprchový gél, ktorý osvieži a zregeneruje. A presne taká je aj sviečka. Tu som vôňu cítila hneď ako som ju zapálila a krásne sa rozvinula do priestoru. Musím sa priznať, že ja takéto pánske – unisex vône nevyhľadávam vo sviečkach, ale existujú výnimky, ktoré ma presvedčia o opaku a Riečny kameň taký skutočne je.
 
 
Som veľmi rada, že som mohla otestovať tieto novinky Heart & Home pretože ma presvedčili v to, že ich budem odporúčať svojim priateľom a známym pretože naozaj stoja za to a tu je jasné, že za málo peňazí veľa muziky. Pretože človek by ani neveril, ale kvalitné vonné sviečky sa pohybujú vo vyšších cenových kategóriach. Ale tam si už človek okrem vône kupuje hlavne aj dizajnový obal. Tu môžeme vidieť, že jednoduchý minimalistický dizajn s plnou dávkou esencií môže predávať a predáva.